להזמנות 1-700-705950
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
אופק מערכות מיגון
מאמרים

מצלמות אבטחה כאמצעי חקירה ומעקב

עולם המיגון והאבטחה לבתים פרטיים ולבתי עסק וארגונים תפס תאוצה עם השנים, מתוך ההבנה כי הגנה על מקום ועל רכוש היא חשובה לתחושת הביטחון של הנמצאים במקום והבעלים, וזאת לצד דרישות נוקשות מטעם חברות ביטוח המבקשות לוודא כי המבנים והרכוש אותו הן מבטחות מוגנים בכל הכלים האפשריים.

מצלמות אבטחה הן למעשה בין מערכות האבטחה הזולות יותר להתקנה ולאחזקה, ומספקות אבטחה ברמה גבוהה הבאה לידי ביטוי בכוח הרתעה מחד גיסא ובמתן פתרון מעשי של יכולות צפייה ומעקב במקרה הצורך מאידך גיסא.

מצלמת אבטחה - גלויה או סמויה?

בשוק ניתן למצוא מצלמות אבטחה גלויות שאף נעות כנגד תנועה וסוקרות את החלל, באופן בולט וללא אלמנט של הסתרה. מצלמות אלה מיועדות להיראות ובכוחן לייצר הרתעה ולמנוע מראש חדירה לא מורשית למבנה, גניבות, או כל פעולה לא חוקית או לא מורשית אחרת. מחקרים מראים כי בתי עסק בהן פועלות מצלמות אבטחה גלויות חשופים פחות למקרי שוד או גניבה, שכן שולחי היד למיניהם בוחרים מראש שלא להסתכן ומחפשים אחר יעד פשוט יותר לביצוע פשע.

יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם התקנה של מצלמות אבטחה נועדה להשיג תוצאה הפוכה ולמעשה להתחקות אחר הקורה בחלל בשעה בה בעלי הבית או העסק לא נמצאים במקום על מנת להשגיח. במקרה כזה מצלמת אבטחה גלויה לא תשיג דבר. מצלמות סמויות יתאימו לעסקים המעוניינים דווקא להתחקות אחר נאמנות עובדיהם, לבתים פרטיים המחזיקים במטפלת לילדים ומעוניינים לבחון את אופן הטיפול שלה כאשר היא מאמינה כי היא נמצאת לבדה עם הילדים, בתי קשישים המחזיקים במטפלת באופן דומה ומקרים אחרים.

חשוב לציין כי במקרה של התקנת מצלמת אבטחה גלויה או סמויה יש לעמוד על פי דרישות החוק המגן גם על פרטיות העובדים והמבקרים - לצורך העניין לא ניתן להתקין מצלמות אבטחה או אמצעי מעקב בחדרי שירותים או אמבטיה בשל הגנה על צנעת הפרט.

>> קראו כאן עוד - מה אסור ומה מותר בעת ביצוע מעקב.

האם צילומי מצלמות אבטחה קבילים בבתי משפט?

כאשר מדובר במצלמות אבטחה אשר הותקנו בהתאם לכל הנחיות החוק הצילומים יהיו קבילים במקרה  הצורך בבית משפט ואל מול כל גורם מוסדי אחר. על מנת לזכות בהכרה המשפטית במקרה הצורך יש לוודא כי מדובר במערך מצלמות אבטחה איכותיות, המספקות צילומים באיכות גבוהה מהן ניתן לקבל תמונת מצב שקופה ואמיתית. צילומים מטושטשים ולא ברורים עשויים להידחות על הסף ולהצביע על ספק הנוגע לזהות המצולם או לאופי הפעולה.

מצלמות אבטחה בתנאי חוץ

מבנים רבים, עסקיים ופרטיים, מבקשים את התקנתן של מצלמות אבטחה אולם חוששים מעמידותן בתנאי חוץ. מצלמות חיצוניות מותקנות לרוב בחניונים פתוחים, בכניסה אל קניונים ובתי מסחר ובשנים האחרונות גם מבנים של דיירים משותפים מבקשים לזכות בהגנה ובשקיפות שמייצרות מצלמות האבטחה. חשוב לבחור הן במצלמות המתאימות לצילום תנאי חוץ, מותאמות לצילום איכותי בתנאי גשם או שמש, ובעיקר בעלות הגנה ועמידות לאורך זמן בתנאי חוץ.

חזרה למאמרים