להזמנות 1-700-705950
נגישות
  • ניווט מקלדת
  • צבעוניות חד-גוונית
  • צבעוניות הפוך
  • A-A-A
אופק מערכות מיגון
מאמרים

הדרכים למניעת גניבות בבית העסק

כולנו מבקשים לשמור על מבצרנו, על רכושנו היקר ועל העסק שבנינו בשתי ידינו. השאלה היא איך עושים זאת בצורה הבטוחה ביותר, מבלי להחזיק כלב שמירה 24/7? האפשרות הקיימת היא – "כלב שמירה דיגיטלי" ובמילים אחרות - 'מצלמות אבטחה'. כלב שמירה יכול לשמור על הבית או העסק שלכם מפני זרים, אולם מה קורה אם בתוך המשרד עצמו מתבצעות גניבות? בכל הנוגע לגניבות בבית העסק, מצלמת אבטחה איכותית תהייה המענה המושלם עבורכם.

מצלמות אבטחה מעלות את רמת האבטחה בכל חלל בבית, בעסק או במפעל לרמה הגבוהה ביותר. מטרתן של מצלמות האבטחה היא בעיקר לספק תחושת ביטחון עבור האנשים שמחזיקים בחלל וליידע את הסובבים בו. בבתי עסק רבים כיום, ניתן לזהות סוגים שונים של מצלמות אבטחה שמגנות על העסק מפני מגניבות פנימיות וכן מפני גניבות של אנשים חיצוניים שכל מטרתם היא זדון.

סוגי מצלמות אבטחה 

יש היום מגוון שלם של מצלמות אבטחה, חלק מהן מתאימות לחלל פנימי וחלקן מיועדות לחלל חיצוני  או ציבורי. כמו כן, יש מצלמות שמיועדות לאזורים חשוכים יותר כמו: חניונים או חלל מקורה שמתצפת על דלת כניסה. במקומות כאלה מומלץ יהיה להתקין מצלמת אבטחה מסוג 'צינור'. בחללים פנימיים שדורשים דיסקרטיות רבה, מומלץ יהיה להתאים מצלמה מסוג כיפה שנחשבת לאיכותית, חסויה  ומתאימה מאוד לחללים של בתי עסק. בנוסף, בכל מצלמת אבטחה שתציבו בעסק שלכם חשוב להכיר אילו תכונות מציע הדגם בו תבחרו - האם החיישן שלו גדול דיו והוא מסוגל לצלם את כל החלל בתנאי תאורה פחות אופטימליים? האם ניתן יהיה לשלוט על המצלמה כשנמצאים רחוק? האם אפשר להסיט אותה למספר כיוונים ולעשות זום? מהו הטווח שהמצלמה מצליחה לצלם? האם המתקן שלה מסוגל להתחבר לחיבורי מערכות שונות או לרשת האינטרנט? ועוד שאלות שיש לשאול בהתאם לתנאים ולדרישות של כל עסק ותנאי הסביבה בה הוא ממוקם.  

שיטה נוספת למניעת גניבות בעסק

מלבד מצלמות אבטחה שיכולות להתריע ולעשות את העבודה בצורה מהימנה עבור כל בית עסק, יש עוד שיטה קלאסית שתוכל למנוע גניבות בעסק, בייחוד אם מדובר בגניבות של עובדים בעסק עצמו. מדובר בבדיקת פוליגרף שמתבצעת על ידי מכונת אמת.  מטרתו של מכשיר הפוליגרף הינה לוודא אם אכן העובד (הנבדק) דובר אמת או שקר? ואם הוא מהימן וניתן לסמוך עליו? במהלך הבדיקה, המכשיר בודק תגובות שהן לא רצוניות באמצעות פרמטרים ומדדים פיזיולוגיים שאין לנבדק שליטה עליהם, כמו: לחץ הדם, עלייה בקצב הדופק וכל המוליכות החשמלית בעורו, אשר תתחיל להשתנות בהתאם למצבו הנפשי. את הבדיקות הללו תוכלו לבצע לכל עובד בטרם יתחיל לעבוד, על מנת לוודא שמדובר בעובד מהימן שאין לו עבר פלילי או בזמן שבוצעה גניבה בעסק וכולם נמצאים בגדר חשודים.

חזרה למאמרים